Connect with Us

Neymar ose Lautaro? Mediat spanjolle japin lajmin e madh për Rey Manajn

La Liga

Neymar ose Lautaro? Mediat spanjolle japin lajmin e madh për Rey Manajn

Publikuar

-

Kjo periudhë e pushimit të gjatë për shkak të Koronavirusit dukej se do të ndikonte dyfish negativisht për Rei Manajn. Përveç stresit dhe terrorit të përjetuar në Spanjë gjatë këtyre kohëve, ashtu si të gjithë të tjerët, u mendua se Manajt do i fluturonte mundësia për debutimin e shumëpritur te katalanasit.

Kjo pasi ky pushim ishte mundësia fantastike e Luis Suarezit për t’u rikthyer dhe për të mos humbur më asnjë ndeshje për shkakun e dëmtimit. Ndërkohë nga ana tjetër, Braithëate që erdhi si përforcim i ri dhe emergjent, pritet që të shitet me hapjen e merkatos.

Ndërkohë prestigjozja “Mundo Deportivo” shkruan një artikull që i jep shumë energji pozitive Manajt. Sipas saj, ekonomia e Barcelonës po goditet shumë, ashtu si edhe te klubet e tjera. Rroga të mëdha për t’u mbyllur, megjithëse kanë një ulje të ndjeshme në këto kohë, por kjo sjellë edhe një reduktim për listën e merkatos së verës.

Tani diskutimi për Nejmar dhe Martinez që të blihen në merkato, është vërtet shumë i vështirë. Çmimi i këtyre lojtarëve nuk mund të ulet kurrsesi, pavarësisht krizës, ndërsa të ardhurat nuk ekzistojnë në këtë periudhë.

Media spanjolle bën një listë se ku mund të mbështet Barcelona, nga porta e deri te sulmi. E kur ndalet te kjo e fundit, “Mundo Deportivo” shkruan: “Nëse evoluon në mënyrë të mirë, Rei Manaj mund të ketë një mundësi për të luajtur te Barcelona, përveç Collados që vlerësohet gjithashtu si një sulmues. Duke përfshirë këtu edhe Ansu Fatin, nuk ka zgjidhje të tjera”. Sipas kësaj media, Barcelona do t’i besojë më shumë akademisë në këtë periudhë krize, ndërsa klauzola e Manajt mbetet 50 milionë euro. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: