Connect with Us

Spikati te Skënderbeu/ Sulmuesi shqiptar ka oferta nga Gjermania dhe Holanda

Sport

Spikati te Skënderbeu/ Sulmuesi shqiptar ka oferta nga Gjermania dhe Holanda

Publikuar

-

Ish-sulmuesi i Skënderbeut e tashmë pjesë e klubit francez të Lilë, Agim Zeka thekson se si objektivin më të afërt ka debutimin në Ligue 1. 21-vjeçari që ka regjistruar edhe tetë paraqitje me fanellën e Shqipërisë U 21, në një intervist për “Gazeta Sheshi”, është shprehur se periudha e izolimit është e vështirë, ndërsa nuk i mungojnë ofertat nga Holanda dhe Gjermani.

Periudha në këtë kohë izolimi është mjaft e vështirë për të gjithë, sidomos për ne futbollistët të cilët jemi vazhdimisht të angazhuar me aktivitete fizike. Por, shëndeti është më i rëndësishëm dhe ne duhet ta kuptojmë këtë gjendje dhe ta respektojmë atë”.

Gjendja fizike pas dëmtimit- “Gjendja ime fizike është shumë e mirë, jam duke u munduar ta mbajë ritmin edhe pse kisha vështirësi nga lëndimi. Por tani jam shumë mirë dhe po e pres me padurim rikthimin në fushat e blerta”.

Objektivat- “Objektivat e mia janë që të debutojë në kampionatin elitar të Francës. Jam afër këtij qëllimi dhe besoj që do ta realizoj me sukses këtë objektiv”.

Ofertat- “E ardhmja nuk i dihet akoma. Kam disa oferta nga Holanda dhe Gjermani. Por, mund edhe të rinovoj me Lilën”, u shpreh Zeka.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: