Connect with Us

“Trajneri Daja ma mori për keq respektin”, Sebino Plaku: Skënderbeu ka qenë shtëpia ime

Sport

“Trajneri Daja ma mori për keq respektin”, Sebino Plaku: Skënderbeu ka qenë shtëpia ime

Publikuar

-

Sebino Plaku i cili luan te Gjilani tashmë, është rikthyer të flasë për të kaluarën e tij, ku nuk harron problemet që ka pasur me trajnerin e Skënderbeut, Ilir Dajën. Në një prononcim të dhënë për “Supersport”, Plaku është shprehur se ka menduar për tu rikthyer në Shqipëri, duke thënë se Skënderbeu ka qenë shtëpia ime.

Vitin e kaluar duhet të zgjidhja një ekip për karrierën time dhe mendova të kaloj në Kosovë. Në fillim nuk e mendoja të kaloja në Kosovë, pasi më dukej larg. Problemi i vetëm në Kosovë është infrastruktura, por është një projekt për të ardhmen. Rikthimi në Shqipëri? E kam menduar të rikthehem, e mendova që në janar. Ambiciet e mia ishte të tregoja vetën time pasi 6 muajt e parat nuk bëra aq mirë, dhe kalova te Gjilani.

Vendi ku jam ndjerë më mirë ka qenë Dinamo dhe e kujtoj me nostalgji. Pas Dinamos kam pasur kujtime me Skënderbeu që ka qenë shtëpia ime. Vendi ku jam shprehur më mirë pa harruar edhe Fierin.

Problemet me Dajën? Më kalon gjithmonë në kokë. Nuk doja të kisha probleme me të dhe mund të them se e kam respektuar më tepër se të gjithë trajnerët e tjerë në karrierën time. Megjithatë mendoj se respektimin tim Daja nuk e mori për mirë. Më vjen vërtetë shumë keq që shkoi ashtu.”, u shpreh Plaku.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: