Connect with Us

Bota e sportit në panik, legjenda turke në gjendje kritike

Sport

Bota e sportit në panik, legjenda turke në gjendje kritike

Publikuar

-

Ish-portieri i njohur i përfaqësueses turke, Rushtu Reçber, pak ditë më parë është shtruar me urgjencë në spital si pasojë e infektimit me Covid-19. Lajmin e bëri të ditur gruaja e tij, e cila tregoi se ishte në panik të plotë për situatën e papritur që po kalonte ish-gardiani i klubeve të njohura si Fenerbahçe, Beshiktash e Barcelona.

Pikërisht ajo, ishtë bartësja e parë e virusit në familje, duke ia transmetuar më pas bashkëshortit të saj. Mediet turkë bëjnë me dije gjendja e Rushtu nuk është aspak e mirë, madje ka filluar të përkeqësohet në mënyrë frikësuese në orët e fundit. Gjëndja e tij është kritike dhe mjekët janë vënë në alarm për të shpëtuar jetën e 46-vjeçarit.

Rushtu është idhulli i tifozëve turq, si një nga portierët më të mirë të historisë së tyre. Ai ishte udhëheqësi më i madh i kombetares së tij në suksesin më të madh në historinë e Turqisë, duke zënë vendin e tretë në Botërorin e 2002. Pas kësaj eksperience ai u bë pjesë e Barcelonës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: