Connect with Us

Bullari nuk rinovon me Olimpiakosin, gati transferimi diku tjetër

Kombëtare

Bullari nuk rinovon me Olimpiakosin, gati transferimi diku tjetër

Publikuar

-

Sulmuesi i Kombëtares Shpresa, Emiliano Bullari, mund të largohet nga Olimpiakosi. “Panorama Sport” zbulon nga burime të sigurta pranë lojtarit se rinovimi i kontratës me klubin grek ka ngecur dhe për momentin duket e vështirë që palët të gjejnë një konsensus.

Prej disa muajsh agjenti i talentit shqiptar po negocion me drejtuesit grekë për rinovimin edhe për katër vite të marrëveshjes. Kontrata e Bullarit me Olimpiakosin përfundon më 30 qershor 2020 dhe kësisoji bardhekuqtë e Athinës nuk kanë ndërmend të lënë të lirë një prej lojtarëve më të mirë që ka nxjerrë akademia në vitet e fundit.

Kampionët në fuqi të Greqisë i kanë propozuar prej kohësh sulmuesit një marrëveshje të rë, por disa detaje të rëndësishme në kontratë po mbajnë larg firmën. Në këto kushte menaxheri i futbollistit që mbush 19 vjeç më 6 prill po negocion njëkohësishtedhe  me klube të tjera që kanë shfaqur interes konkret.

“Panoramasport.al” mëson se në skenë ka dalë Roma. Nuk dihet nëse gjërat janë konkrete, por e sigurtë është që klubi italian interesohet zyrtarisht dhe në javët e ardhshme mund të ketë zhvillime.

Kujtojmë që Bullari është pjesë e Kombëtares U-21, ndërsa vazhdimisht për të është interesuar edhe Greqia, por lojtari ka zgjedhur të përfaqësojë kombin e tij, Shqipërinë.

Bullari është grumbulluar një muaj më parë nga Olimpiakosi edhe në dy ndeshjet ndaj Arsenalit në Ligën e Europës, por pa mundur të debutojë në këtë kompeticion.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: