Connect with Us

Kasano mashtron keq gazetarin italian, por më pas del blof

Seria A

Kasano mashtron keq gazetarin italian, por më pas del blof

Publikuar

-

Kasano ka bërë një mashtrim vërtet të ulët në intervistën e fundit të dhënë, duke folur për Ronaldo Nazarion, atë fenomenin. Duke e ditur që njerëzit i duan historitë me prapaskena dhe që tregojnë kampionët e hershëm, Kasano e ka shfrenuar imagjinatën, duke e shpikur vetë një të tillë.

Po humbisnim 1-0 kundër Deportivos. Ata kishin një skuadër spektakolare. Njerëzit po na fishkëllenin dhe veçanërisht Ronaldon. Trajneri na tha që dëshironte ta hiqte nga loja Ronaldon në dhomat e zhveshjes dhe të fuste Van Nistelrooyn, mirëpo ai e ndali dhe i tha: “Jo, mund të më heqësh nga loja, vetëm pas 15 minutash nëse nuk i kam shënuar dy gola. Dhe ashtu ndodhi, Ronaldo bëri dy gola brenda 15 minutash atë ndeshje, e mbaj mend”, tha Kasano për Corriere dello Sport.

Por mediat spanjolle i janë futur kësaj çështje për të gjetur rastin në fjalë dhe përfundimi: “Nuk ekzistonte”. Kjo është një histori që për ne shqiptarët haset shpeshherë nga mediat të ndryshme vetëm për të përfituar disa pëlqime më tepër ku flitet mirë për popullin tonë. Kasano kishte qenë me Realin vetëm në tre ndeshje ndaj Deportive La Coruna dhe në asnjë prej tyre nuk ka ndodhur kjo situatë e përmendur prej tij. E vetmja herë që Ronaldo Nazario shënoi dy gola në pjesën e dytë me Kasanon si shok skuadre ishte ndaj Dinamos së Kievit në barazimin 2-2, por kjo nuk ishte ngatërresë e emrit të ekipit, pasi golat u realizuan në minutat 86 dhe 88.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: