Connect with Us

“Kjo situatë në prek të gjithëve”, Altin LALA flet nga Gjermania: Problem do jetë …

Sport

“Kjo situatë në prek të gjithëve”, Altin LALA flet nga Gjermania: Problem do jetë …

Publikuar

-

Virusi COVID-19 vazhdon të jetë problematik për një pjesë të madhe të botës dhe kryesisht Europën. Për ta parandaluar, vendet kanë marrë masa ekstreme duke kufizuar lëvizjen e individëve. Gjermania është një nga vendet që ka numër të lartë të infektuarish, por vdekshmëria është e ulët kjo dhe fal menaxhimit të bluzave të bardha. Ish kapiteni I Kombëtares, Altin Lala ka folur në Ora Neës nga Gjermani për situatën ku ndodhet dhe sesi po përjetohet.

“Situata na ka prek të gjithëve sepse shkollat janë mbyllur, çdo gjë ka ndryshuar për punë ditësh dhe nuk e di sa do zgjasi kjo është problematika më e madhe. Në rradhë të parë për shëndetin për njerëzit dhe pastaj për ekonominë. Gjermani 5-6 vitet e fundit ka qenë shumë e suksesshmem dhe këto janë të gatshme të ndihmojnë biznesin.

Më shumë kanë probleme gastronomia dhe turizmi. Në fund fare gjermanët mbahen për menaxhime në kohë kritike. Në rradhë të parë të gjejnë ndonjë vaksinë dhe pastaj them se kjo kohë do kaloj. Problematika është që virusi most ë përhapet me një mënyrë të shpejtë sin ë Itali. Mendoj se ka me kalu kjo kohë dhe nëpër lajme po shikojmë shumë specialist që të ndërpresin dhe për 1 dhe 2 javë.

Komunikoni me familjarët në Shqipëri?

Për momentin unë komunikoj me telefon, të paktën kemi këto komunikimet me internetin. Të gjithë janë shumë mirë dhe shpresoj që të gjithë shqiptarët tiu përmbahen atyre urdhërave, edhe pse janë pak të vështira për tu ndjekur nga oraret. Por shpresoj me sa më pak të sëmurë”, u shpreh Lala.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: