Connect with Us

Lorenc Jemini i hap sfidë gazetarit/ Në dy të natës më ke gati…

Sport

Lorenc Jemini i hap sfidë gazetarit/ Në dy të natës më ke gati…

Publikuar

-

Masat e marra nga kryeministri Edi Rama për parandalimin e virusit “Covid 19”, kanë prekur çdo shqiptar të cilët janë të detyruar të qëndrojnë të mbyllur në shtëpi. Për këtë, foli Lorenc Jemini i cili në një lidhje direkte për Supersport deklaroi fillimisht:

“Nuk dua të thyej rregullat pasi këto dy ditët e fundit janë ashpërsuar masat. Megjithatë do ta gjejmë ndonjë mundësi për të dalë këtej nga pylli sepse e kam shtëpinë afër kopështit zoologjik. S’besoj se do të bëjë problem”.

Ndërkohë ai i hapi sfidë gazetarit Alban Xhihani për të luajtur tenis. “Ti mund të më marrësh në telefon kur të duash për të luajtur tenis. Në 12, në 2 të natës më ke gati”, shtoi më tej Jemini.
Ndërsa në fund, i pyetur për një rikthim të mundshëm në arbitrim, ai u shpreh:
“Edhe moshën e kam, edhe fizikisht jam në superformë. Nuk mund të rikthehem sepse s’do e bëja më me të njëjtin pasion. Ka shumë ndeshje që kam arbitruar.

Ndeshja më e bukur e arbitruar? Nëse do të zgjidhja është sfida mes Spanjës dhe Bolivisë. Në Shqipëri, nuk mund t’i mbaj mend se sa derbi kam arbitruar. Nuk i gjej dot”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: