Connect with Us

“Situatë shumë stresuese”, Ngo: Ju tregoj pse kam marrëdhënie më të mirë me Egbonë

Sport

“Situatë shumë stresuese”, Ngo: Ju tregoj pse kam marrëdhënie më të mirë me Egbonë

Publikuar

-

Si shumë të tjerë edhe sulmuesi i Tiranës, Majkëll Ngo është i detyruar të qëndrojë i izoluar në shtëpi për shkak të Koronavirusit.

Në një prononcim të thënë për “Supersport”, anglezi është shprehur se kjo ndalesë e kampionatit është e keqe. Gjithashtu ai është shprehur se ndryshe nga trajnerët e tjerë, me Egbonë ka një marrëdhënie më të mirë.

“Jam duke qëndruar në shtëpi. Është shumë stresuese, por kështu është dhe nuk kemi çfarë të bëjmë. Unë zgjohem, bëj dush luaj video-lojra. Mirë apo keq pezullimi i kampionatit në këtë moment? Është shumë e keqe. Sidomos nga na fizike nuk është aspak diçka e mirë pezullimi në këtë moment. Më mungon futbolli, nga ana fizike nuk jam shumë mirë. Nga eksperienca që kam nuk e kam shumë problem anën psikologjike por është e vështirë për të  rinjtë.ngooo

Kam një marrëdhënie shumë të mirë me Egbonë. Ka situata që nuk kemi shkuar mirë me Memën, por me Egbonë ka më shumë unitet në grup dhe jemi shumë mirë. Nëse Tirana e fiton titullin do të harrohet gjithçka. Ndihem shumë i rëndësishëm kur ndihmoj ekipin. Më ka marrë shumë malli për Hasanin. Gjëja më e çmendur pas karantinimit? Do hidhem nga një avion dhe do them jam i lirë. (qesh). Stërlingun do ta ftosh te Tirana nëse e fitoni titullin? Ai është shumë i zënë te Siti.”, u shpreh Ngo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: