Connect with Us

Te Partizani bëhen nostalgjik, kujtojnë momentin kur Alban Hoxha theu rekordin historik

Sport

Te Partizani bëhen nostalgjik, kujtojnë momentin kur Alban Hoxha theu rekordin historik

Publikuar

-

Në këtë moment të vështirë, ku futbolli është gjunjëzuar për shkak të pandemisë së Koronavirusit, klubi i Partizanit ka kujtuar me nostalgji, 13 dhjetorin e vitit 2014, ditë kjo, kur gardiani i kuq, Alban Hoxha, theu rekordin 30-vjeçar të portierit të Elbasanit, Bujar Gogunja.

Rekordi i ri i vendosur nga Hoxha pa pësuar gol është 1084 minuta. Këto postim klubi i kuq, e ka shoqëruar dhe me disa foto.

NJOFTIMI I PARTIZANIT:

SEZONI 2014 – 2015 FLAMURTARI🆚PARTIZANI /JAVA 16-të 13.12.2014 STADIUMI “FLAMURTARI”
Alban Hoxha thyen rekordin 30-vjeçar të portierit të Elbasanit, Bujar Gogunja. Rekordi i ri i vendosur nga gardiani i kuq pa pësuar gol është 1084 minuta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: