Connect with Us

“Tirana e meriton titullin”/ Albi Doka ka një kërkesë për FSHF-në

Sport

“Tirana e meriton titullin”/ Albi Doka ka një kërkesë për FSHF-në

Publikuar

-

Albi Doka është një lojtar tjetër i Tiranës, i izoluar në shtëpi. Futbollisti prej kohësh është aktiv në rrjetet sociale, duke postuar plot foto, video e mesazhe. Për “Panorama Sport”, mbrojtësi i djathtë i bardhebluve flet për gjendjen aktuale, stërvitjen në këto kohë goxha të sikletshme për të gjithë. Doka tregon përgatitjet në kushtet e shtëpisë si dhe thotë se i mungon futbolli dhe Tirana e tij.

Situata – “Për momentin të gjithë jemi mirë. Uroj që edhe të gjithë shqiptarët të jenë mirë. Jemi brenda në kushtet e izolimit. Po punoj në kushtet e shtëpisë. Me ato vegla që kemi dhe në kushtet që kemi. Nuk po i lëmë gjë mangët stërvitjes”.

Mungesa – “Të qëndrosh brenda katër mureve është shumë e vështirë. Më mungon futbolli që e kam pasion, por mbi të gjitha më mungon Tirana. Është një nga ato mungesa të mëdha. Mezi pres të rikthehemi në fushën e lojës. Duam të kthehemi sa më shpejt që të rikthejmë titullin kampion në familjen bardheblu”.

Titulli – “Përsa i përke titullit duhet të them një gjë të rëndësishme. Është Tirana ajo që e meriton titullin, nëse këtë sezon nuk luhet më futboll. Kemi fituar në fushë dhe nuk mund të na mohohet”.

Idetë – Në lidhje me idetë për një play-off, nuk mund të them gjë, sepse i takon federatës të vendosë. Di të them që ne duam të shpërblehemi për djersën tonë. Duam që të marrim djersën tonë, pa na bërë askush nder”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: