Connect with Us

Asnjë lek për futbollin, Kallaku shpërthen ndaj Ramës: Ço dhe dy infermierë për nënat e Ronaldos dhe Bufonit

Sport

Asnjë lek për futbollin, Kallaku shpërthen ndaj Ramës: Ço dhe dy infermierë për nënat e Ronaldos dhe Bufonit

Publikuar

-

Fantazisti i Teutës, Sherif Kallaku, ka shpërthyer kundër kryeministrit Edi Rama pas deklaratës së këtij të fundit, se nuk do të ndihmojë klubet e futbollit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, mesfushori i ekipit durrsak theksoi me ironi se maksimumi që mund të bëjë Rama në këtë moment është që të çojë edhe dy infermierë shtesë për nënat e Bufonit dhe Ronaldos.

“Dëgjuam sot kryeministrin, e tha prerë, madje me arrogancë: asnjë ndihmë për futbollin shqiptar… S’ka asgjë për t’u habitur. Kryeministri ynë ka kohë që nuk reagon aty ku duhet, aty ku ka nevojë, po vetëm aty ku mund të fitojë duartrokitje ndërkombëtare… Ka kohë që nuk i hyjnë më në sy duartrokitjet e shqiptarëve… Ndaj, maksimumi që mund të bëj është të çojë edhe dy infermiere shtesë: një për nënën e Bufonit dhe një për nënën e Ronaldos”, shkruante Kallaku në “Instagram”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: