Connect with Us

Ëndrra angleze, Thomas Strakosha gjithnjë e më pranë transferimit në Premier League

Premier Liga

Ëndrra angleze, Thomas Strakosha gjithnjë e më pranë transferimit në Premier League

Publikuar

-

Thomas Strakosha është kthyer në një nga emrat më të lakuar në kampionatin italian, ku me paraqitjet e tij ka ndihmuar këtë vit Lacion të kthehet në pretendente për titullin kampion. Por njëkohësisht ai është kthyer edhe në një element të vlerësuar jashtë Italisë, me shumë skuadra që kanë hedhur sytë nga portieri shqiptar.

Një prej tyre është edhe Evertoni, pasi Karlo Ançeloti kërkon që në edicionin e ardhshëm të krijojë një ekip që të luftojë për vendet e rëndësishme në klasifikim. Sipas mediave angleze, ai ka përgatitur një listë të gjatë me elementë që do të dëshironte të afronte në skuadër dhe emri i Strakoshës është pjesë e kësaj liste.

Megjithatë, në Itali nuk e shohin të mundur një transferim të tillë, pasi Lacio vështirë se do të heqë dorë nga portieri shqiptar. Sigurisht, nëse vjen një ofertë që kalon 40 milionë eurot, atëherë edhe Igli Tare mund të fillojë të mendojë për largimin e bashkëkombësit të tij, por një gjë e tillë duket pak e mundshme për momentin dhe me krizën që po kalon futbolli botëror. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: