Connect with Us

“Gatuaj vetë në shtëpi”, ish-sulmuesi i Skënderbeut tregon vështirësitë e karantinës

Sport

“Gatuaj vetë në shtëpi”, ish-sulmuesi i Skënderbeut tregon vështirësitë e karantinës

Publikuar

-

Pandemia COVID-19 e njohur ndryshe si koronavirus ka paralizuar sportin në mbarë botën. Edhe në Kosovë, aktivitet sportive janë pezulluar për një afat të pacaktuar për shkak të përhapjes së këtij virusi që ka infektuar mbi 120 persona. Në një prononcim për “Zëri.info”, ish-futbollisti i Skënderbeut, Oto Xhon, tregon se si po e kalon këtë moment karantinimi në kryeqytetin kosovar, teksa shprehet:

KARANTINA– E kaloj shumicën e kohës në shtëpi sepse na kanë thënë se duhet të qëndrojmë brenda për të ndalur përhapjen me koronavirus. Gjithmonë përgatit ushqim vetë në shtëpi kështu që nuk është problem sepse gatuaj në shtëpi.

FAMILJA – Po, jam në kontakt të rregull me familjen dhe të gjithë familjarët janë mirë.

 STËRVITJA- Shkoj për vrapime nganjëherë. E përdor apartamentin tim për stërvitje vazhdimisht. Më mungon futbolli. Javët pa futboll kanë qenë të mërzitshme për mua. Por, është e rëndësishme të qëndrojmë të sigurtë. Shpresoj se situata të ndryshojë për të mirë sa më shpejt dhe ne të vazhdojmë ta bëjmë atë që duam.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: