Connect with Us

Isli Hidi: Ja cili trajner më ka pëlqyer më shumë te kombëtarja

Kombëtare

Isli Hidi: Ja cili trajner më ka pëlqyer më shumë te kombëtarja

Publikuar

-

Isli Hidi ishte një nga lojtarët më të mirë te Bylisi, deri në momentin kur u pezullua kampionati, pavarësisht disa ndeshjeve të fundit, ku nuk tregoi një formë shumë të mirë

Portieri i ballshiotëve, ka dhënë një prononcim për “Supersport”, ku është shprehur se nuk e ndjen veten gati për të lënë futbollin. Gjithashtu ai ka treguar se ndjesia më e mirë është të shpëtojë ekipin. “Vajza është një nga fanset e mia të zjarrta. Trajneri më i mirë që të ka drejtuar te Kombëtarja? Ka pasur shumë trajnerë, nuk mund t’i ndaj dot pasi secili ka skemat e tij, por mendoj Brigel.

Nuk e di se si do të vazhdojë situata. Dihet çfarë stërvitje mund të bësh në shtëpi, ndonjë shëtitje me biçikletë. Stërvitja në shtëpi është shumë larg asaj në fushë. Mendoj se kjo do të jetë shumë e vështirë për lojtarët. Nuk mund të them se jam golashënues.

E kisha si pikësynimi shënimin e golit para se të mbyllja karrierën. Ndjesia më e mirë është të shpëtosh ekipin se sa të shënosh. Çdo sportist ka dëshirën e tij që të jetë sa më shumë në fushë. E kam thënë edhe më herët, se po të ndihesh i gatshëm mund të vazhdosh. Ndihem mirë dhe do të vazhdoj.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: