Connect with Us

Kristi Vangjelit i prish punë ndërprerja e kampionatit

Sport

Kristi Vangjelit i prish punë ndërprerja e kampionatit

Publikuar

-

Futbolli është ndërprerë dhe aktorët kryesorë në fushë, lojtarët, nuk po e përjetojnë shumë mirë duke qenë se gjatë jetës së tyre nuk janë mësuar të qëndrojnë kaq gjatë pa ushtruar profesionin e pasionin e tyre. Ndërkohë, këto ditë të vështira, në një prononcim për Top Channel, mbrojtësi i bardhebluve, Kristi Vangjeli thekson se pezullimi i kampionatit i prish punë kryeqytetasve.

“Futbolli na mungon të gjithëve, si familja që për momentin e kam larg”. Ndikon për keq ndërprerja? Sigurisht, që kishim ritmin dhe si çdo skuadër që në atë periudhë ka qenë në formë, na prish shumë punë dhe vazhdimësia që do kishte ekipi jonë për t’u shpallur kampion sa më shpejt që është edhe ëndrra ime dhe e gjithë tifozëve bardheblu”, u shpreh Vangjeli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: