Connect with Us

E bënë ndaj Shqipërisë/ Francezët racizëm edhe afrikanëve, por iu kthehet Eto: Bij k*rvash

Kombëtare

E bënë ndaj Shqipërisë/ Francezët racizëm edhe afrikanëve, por iu kthehet Eto: Bij k*rvash

Publikuar

-

Një eksperiment vërtet i çmendur është hedhur si hipotezë nga dy mjekë francezë, që kanë kërkuar që vaksinat kundër COVID-19 të bëhen në Afrikë. Pra duke i përdorur njerëzit në këtë kontinent si kafshë, për të testuar sesa e sigurtë është vaksina e përdorur, që mund të jap shumë efekte anësore dhe askush nuk e di saktësisht ndikimin e saj në organizim.

Padyshim që ky është një turp i madh për mënyrën sesi trajtohen këta njerëz, që duhet të bëhej kavje për Europën. Menjëherë ka ardhur reagimi i ashpër i Eto dhe mëse i pritshëm, teksa shprehet: “Ne nuk jemi derra, por ju provojeni me fëmijët tuaj, bij kurvash.” I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi nga Demba Ba që shprehet: “Mirësevini në Perëndim, ku të bardhë mendojnë se janë superior ndaj nesh. Ta dini se Afrika nuk është laburator prove, koha të zgjohemi”, tha Demba Ba.

Ndërkohë që në Shqipëri ende nuk e kanë harruar atë “gabim të dyfishtë” që na është bërë gjatë himnit kur luajti Kombëtarja në Francë. Aspak e drejtë kjo që vendet e varfëra të bëhen oksigjeni për shtresën e pasur. Gabimi më i madh dhe kur flitej se Koronavirusi do të bënte që njerëzit të reflektonin, po ndodh krejtësisht e kundërta. Egoizmi i sëmurë i njeriut nuk shërohet lehtë…/Shqiperia.ch

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: