Connect with Us

Maska falas për italianët, Gjimshiti tregon gjestin e madh që po ben e fejuara e tij serbe

Seria A

Maska falas për italianët, Gjimshiti tregon gjestin e madh që po ben e fejuara e tij serbe

Publikuar

-

Itali vijon të vuaj pasojat e virusit Covid-19 me qindra jetë humbura. Nga ana tjetër mijra persona janë të prekur apo edhe të tjerë që rrezikojnë shumë. Nevoja për masa mbrojtëse dhe mbështetje mbetet gjithmonë në rritje për të qenë sa më të sigurtë dita-ditës.

E këtë herë ndihmës së donacioneve i bashkohet edhe partnerja e mbrojtësit të Kombëtares së Shqipërisë, Berat Gjimshiti. Nga Bergamo mbrojtësi shqiptar ka dhënë një lajmë fantastik për TuttoMercatoWeb duke thënë se e fejuar e tij ka nisur të bëjë maska në mënyrë personale nga Serbia për popullin italian. Një gjest i vogël por në Itali çdo ndihmesë merr një rendësi të madhe në luftën ndaj virusit.

“Personalisht duhet të them që po e jetoj atë pak si gjithë të tjerët, është një gjë e re që po i vë të gjithë në vështirësi, megjithatë besoj se njerëzit në Bergamo dhe në të gjithë Italinë janë të fortë dhe do të ngrihen përsëri. Ne jemi në një fazë ku ka ende shumë raste të reja. Shpresojmë të arrijmë atje së shpejti sepse do të nënkuptojë një përmirësim të situatës së përgjithshme të infeksioneve .

Maskat nga  e fejuara? Ideja lindi kur pa situatën këtu në Bergamo, shumë njerëz po kërkonin maska dhe nuk mund t’i gjenin. Ajo u kthye në Serbi dhe filloi t’i prodhojë ato falas: ajo i dërgon ata për ata që u duhen më shumë dhe ato nuk mund të blihen”- tha Gjimshiti./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: