Connect with Us

Milot Rashica “i shkel syrin” Jurgen Klopp-it

Premier Liga

Milot Rashica “i shkel syrin” Jurgen Klopp-it

Publikuar

-

Milot Rashica padyshim që ka bërë hapa të mëdha në karrierën e tij, teksa nga fillimet te Vushtrria, tani luan  për ekipin e madh gjerman të Verder Bremenit.

Me skuadrën nga Bundesliga, sulmuesi ka treguar paraqitje të shkëlqyera, ku është një nga lojtarët më të mirë te ekipit. Për këtë arsye, Rashica ia ka dakë të tërheqë vëmendjen e ekipeve të mëdha, teksa Liverpuli e ndjek atë prej kohësh dhe thuhet se do të tentojë ta afrojë atë në verë.

Një mesazh tekniku i ekipit anglez, Jurgen Klop e ka marrë nga vetë futbollisti, i cili në një intervistë të dhënë së fundmi është shprehur se dëshiron që në të ardhmen të luajë në Ligën e Kampionëve. “Unë ende nuk kam menduar për të ardhmen time, sepse situatë në të cilën ndodhemi nuk na i lejon këtë.

Unë e kam marrë shumë seriozisht situatën aktuale, në luftën për mbijetesë të Verder Bremenit dhe dua të bëj gjithçka çfarë është e mundur për t’ia dalë. Megjithatë unë një ditë do të doja të luaja me lojtarët më të mirë në botë dhe të luaj në Ligën e Kampionëve. Unë jam duke punuar shumë për këtë dhe e di se mund t’ia dal.”, u shpreh Rashica.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: