Connect with Us

“Pilaf me fasule”, Gjasula tregon si e kalon karantinën

Kombëtare

“Pilaf me fasule”, Gjasula tregon si e kalon karantinën

Publikuar

-

Jurgen Gjasula është pjesë e Magderburg në Gjermani, ndërsa vazhdimin e kulmit të karrierës ia ka kaluar vëllait të tij, Klausit. Pasi nuk duhet të harrojmë që vite më parë te Kombëtarja e Shqipërisë do të ishte Jurgeni, por që nuk do të bindte për të vazhduar me ftesat e kuqezinjëve.

Pastaj edhe karriera në klube ishte një tregues i qartë që gjërat nuk po shkonin mirë. Shumë më ndryshe nga Klausi, një shembull i qartë sesa larg mund të shkohet duke u ngjitur shkallë-shkallë. Në një intervistë të fundit për mediat gjermane, Jurgen Gjasula tregon edhe “pushimet” në kohën e Koronavirusit, pasi është kthyer në familje.

“Fatmirësisht kam ardhur këtu ende në kohë, pasi sigurisht që do e kisha më të vështirë tani. Kam qenë me prindërit për një kohë të shkurtër, pasi zakonisht më duhej të jetoja larg për shkakun e klubeve. Nëna pëlqen shumë të gatuaj dhe unë duhet të përmbahem pak. Por ne kemi një traditë për pilaf me fasule. Më pëlqen që të ha edhe tani. Kur të lë futbollin mund të bëhem edhe trajner fitnesi, por kjo do të kërkojë kohë, pasi më ka marrë malli për topin. Klausi nuk është këtu pasi kishte një rast atje te klubi i tij pozitiv me Koronavirus dhe duhej të qendronte për dy javë në karantinë”, tha Jurgen Gjasula. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: