Connect with Us

Surpriza e madhe e merkatos, Milot Rashica në Serinë A

Seria A

Surpriza e madhe e merkatos, Milot Rashica në Serinë A

Publikuar

-

Vedat Muriqi nuk është emri i vetëm që po monitorohet me shumë kujdes në radhët e përfaqësueses së Kosovës nga klubet e mëdha italiane për merkaton e verës. Edhe Milot Rashica ka përfunduar prej kohësh në radarët e tyre e duket se më në fund një prej emrave të mëdhenj më Itali do të bëjë një lëvizje konkrete për të siguruar firmën e tij.

Rashica ka shpërthyer në radhët e Verder Bremen duke u konfirmuar si një emër i rëndësishëm në Bundesligë. Por paraqirtjet që lënë për të dëshiruar nga klubi gjerman, po e shtyjnë gjithnjë e më shumë drejt largimit. Sipas “Corriere Dello Sport”, kjo ka bindur Napolin që të hidhet në sulm për futbollistin e Kosovës, pasi e sheh atë si zëvendësuesin perfekt të spanjollit Kajehon. Ky i fundit ka vendosur të mos rinovojë me italianët dhe të kthehet në vendlindje, ndaj është bërë e domosdoshme që të gjendet një emër tjetër që ta zëvendësojë në krahun e djathtë.

Rashica është kandidati i duhur dhe ka treguar më së miri vlerat e tij edhe në këtë sezon në Bundesligë, ku ndonëse ka munguar për më shumë se dy muaj si pasojë e një dëmtimi, ka arritur të regjistrojë 7 gola e 4 asiste në ndeshjet që ka luajtur. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: