Connect with Us

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit.

“Situata duket tejet e vështirë dhe ne po mundohemi të bëjmë të pamundurën për të respektuar çdo urdhër që na mbron nga ky virus. Sigurisht, që nuk është e lehtë të jesh i izoluar, por primare në këto momente të vështira është që mos të shtohet numri i të infektuarve dhe mos të ketë më viktima. Besoj se çdo gjë tjetër rregullohet”, u shpreh në fillim Vangjeli.

Korçari i bardhebuve disa herë kampion i Shqipërisë dhe lojtar i kombëtares shqiptare thotë se pa futboll jo vetëm që është e vështirë, por një sfidë për veten.

“Nuk diskutohet që është shumë e vështirë të qëndrosh pa dalë, dhe aq më tepër pa futboll. Mundohem ta strukturoj ditën, dhe të qëndroj fizikisht aktiv, për ta tejkaluar sado pak këtë situatë”, mbylli Kristi Vangjeli prononcimin për “Panorama Sport”.

Vangjeli këtë sezon ka thyer çdo parashikim, duke luajtur si qendërmbrojtës i Tiranës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: