Connect with Us

Futbollisti i Skënderbeut thyen karantinën, niset drejt Elbasanit për stërvitje

Sport

Futbollisti i Skënderbeut thyen karantinën, niset drejt Elbasanit për stërvitje

Publikuar

-

Një nga lojtarët që ka spikatur te Skënderbeu në këto dy sezonet e fundit është edhe kryeqytetasi Bruno Dita.

Produkt i moshave të skuadrës së Dinamos dhe debutoi në ekipin e parë blu në Superiore, kur ende nuk kishte mbushur të 18-tat, Dita është kthyer në një nga pikat e forta të skuadrës bardhekuqe.

Dita në këto që gara është e pezulluar po zhvillon stërvitje në mënyrë individuale, e madje, ai ka nisur që të ushtrojë edhe një profesion tjetër atë të çiklistit.

Disa kilometra, madje ndoshta edhe më shumë se shumë lojtarë të tjerë, duke u nisur nga Tirana e deri në dalje të tunelit të superstradës Tiran-Elbasan.

Dita nuk kërkon që të humbasë kohë dhe po punon shumë në aspektin fizik, në mënyrë që kur të ristartojë gara ta gjejë në formë mesfushorin që më parë ka qenë edhe pjesë e skuadrave të Besës e Teutës së Durrësit./vipsport,al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: