Connect with Us

Neuer dëshiron largimin? Oliver Kahn i “vë kapak” kësaj historie

BundesLiga

Neuer dëshiron largimin? Oliver Kahn i “vë kapak” kësaj historie

Publikuar

-

Anëtari i Bordit Ekzekutiv të Bajern Mynihut Oliver Kahn i vendosi vulën debatit rreth çështjes së kush duhet të jetë portieri i parë i bavarezëve.

Në një intervistë për “Goal”, “Titani” la të kuptohej se Manuel Nojer mbetet zgjedhja e parë e Bajernit, ndërkohë portieri i Shalke 04 Aleksandër Nubel, i cili do t’u bashkohet sezonin e ardhshëm kampionëve në fuqi të Gjermanisë do të mësojë shumë prej Nojerit.

“Në përgjithësi, siç e kam treguar dhe vetë, natyrisht që portierët mund të luajnë deri në një moshë madhore, por të qëndruarit në nivele të larta është një sfidë e madhe. Te Nubeli shohim një talent të madh, i cili ka mundësi të mësojë shumë prej Nojerit. Jo shumë portierë e kanë mundësinë të mësojnë prej një gardianit më të mirë në botë”, përfundoi ish-portieri legjendar gjerman.

Nojer kërkon që klubi t’i ofrojë rinovim kontrate pëe 2 vite si dhe qëndrojë titullar te Bajerni. Zërat se portieri Nubel do t’i zërë vendin te Bajerni e kanë acaruar kampionin e botës me Gjermaninë në vitin 2014, ndërkohë që është përfolur se vendin e tij mund ta marrë portieri i Barcelonës Martin Ter-Shtegen, i cili ende nuk ka marrë përgjigje pozitive nga drejtuesit për rinovimin e kontratës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: