Connect with Us

U fol se rrogën e Abazajt do e paguante Kompani, por trajneri po iu bën sot presion lojtarëve

Kombëtare

U fol se rrogën e Abazajt do e paguante Kompani, por trajneri po iu bën sot presion lojtarëve

Publikuar

-

Situata te Anderlehti është vërtet shumë e vështirë dhe ka kaluar në tjetër fazë. Koronavirusi mund të quhet si një goditje për “knock-out” pasi klubi po e kalonte një krizë financiare. Nga kjo pandemi po preken edhe ekipet me buxhetet më të shëndosha e jo më Anderlehti.

Klubi ka kërkuar që lojtarët të heqin dorë nga një pagë e tyre, si një masë e marrë përkohësisht dhe duke shpresuar se pandemia do të mbyllet brenda pak kohësh. Ndërkohë futbollistët nuk po e pranonin një masë të tillë. Kjo ka shtyrë mbrojtësin dhe trajnerin njëkohësisht, figurën e njohur Vincent Kompani, që të shprehet se do të dhurojë për arkën e klubit nga paratë personale të gjitha ato shifra që mungojnë sa i përket lojtarëve që kanë refuzuar.

Por në fund duke thumbuar: “Ata që nuk do të dorëzojnë pagën, nuk po tregon njerëzor”. “Top Channel” ka komunikuar me Kristal Abazajn për këtë temë dhe vetë lojtari i Kukësit dhe që e ka kartonin e tij Anderlehti nuk ishte i qartë për këtë pjesë: “Me sa di unë rroga do të përgjysmohet edhe për ne që jemi në huazim. Një lojtar nuk mund të thotë jo dhe ne do të veprojmë si shumica”.

Mbi këtë çështje vazhdon të shkruhet edhe në mediat belge, teksa së fundmi shprehen se te Anderlehti nuk është e zgjidhur asgjë. Madje Kompani është detyruar që të kalojë nga gjesti bujar te presioni ndaj lojtarëve në komunikimin e fundit që ka pasur me ta (pjesa aktuale e skuadrës, jo ata të huazuar) pasi nuk po pranonin në masë të madhe për të lënë pagën. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: