Connect with Us

Mallkimi vazhdon për Durmishajn, e përzënë edhe nga Arisi

Kombëtare

Mallkimi vazhdon për Durmishajn, e përzënë edhe nga Arisi

Publikuar

-

E mbani mend Fiorin Durmishaj? E dimë që duket pak e tepërt kjo hyrje, pasi nuk është një futbollist që ka varur këpucët në gozhdë, por në një farë mënyrë, drejt kësaj rruge të parakohshme është duke shkuar.

Edhe nëse nuk do i varë herët këpucët në gozhdë, do të luajë në kampionate të dorës së dytë, atje ku do e kemi të pamundur që të dëgjojmë për të. Po po, jemi duke folur për talentin e madh që bombardonte portat në Greqi me golat e shënuara teksa mbante veshur fanellën e Panionosit. Duket si një rastësi dhe koeçidencë e frikshme, por asnjë lojtarë që ka lënë Shqipërinë për Greqinë nuk ka bërë karrierë.

Pikërisht që në momentin kur Durmishaj i tha “JO” Shqipërisë dhe bëri gjithë telenovelën e bukur për të shkuar te helenët, u bllokua me golat e shënuara dhe nuk po gjente rrjetën asnjëherë të vetme. Nga “bomberi i madh dhe premtues” e pa veten në mes të shkretëtirës. Por nga golat dhe paraqitjet e mëhershme Olimpiakosi do të blente kartonin e tij.

Teksa e panë nivelin e treguar në stërvitje, do ta dërgonin në huazim te Wasland-Beveren, në vendin e fundit në Belgjikë. Atje nuk e mbajtën deri në fund pasi Durmishaj po zhgënjente dhe e kthyen sërish në Greqi. Sigurisht që Olimpiakosi nuk mund të mbante në skuadër dhe e dërgoi në një tjetër huazim, te Aris.

Sipas asaj që raportojnë në ditët e fundit mediat greke, trajneri Michael Oenginig nuk është aspak i kënaqur nga sulmuesi dhe Aris nuk ka ndërmend që ta blejë kartonin e Olimpiakosit. Në këtë mënyrë Durmishaj ka ngecur te skuadra e madhe greke, që pritet t’i jap fund në merkaton e verës duke e larguar përfundimisht sulmuesin që ka humbur tani edhe Kombëtaren e Greqisë. Po kush e mallkoi…të madhin Fiorin Durmishaj? Ah po, historia, vazhdon të përsëritet… /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: