Connect with Us

“Bomba” nga Spanja/ “La Liga duhet të pezullohet përfundimisht”

La Liga

“Bomba” nga Spanja/ “La Liga duhet të pezullohet përfundimisht”

Publikuar

-

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov beson se do të ishte më e drejtë që të përfundonte La Liga tani, duke mos pasur rënie dhe promovimi i dy skuadrave nga divizioni i dytë mes pandemisë koronavirus.

La Liga është shtyrë për një kohë të pacaktuar për shkak të Covid-19, i cili ka çuar në më shumë se 12.640 vdekje në Spanjë dhe mbi 69.450 në nivel global.

Kampionët në fuqi Barcelona kishin një epërsi prej dy pikësh ndaj rivalëve të Real Madridit kur liga u ndal, ndërsa Cadiz dhe Real Zaragoza ishin në vendet e promovimit në Segunda Division.

“Nëse e shohim se si është situata, me ndeshjet që janë luajtur, do të ishte më e drejtë të përfundonte sezonin e La Ligës siç është tani”, tha Stoichkov për programin Cope Tiempo de Juego.

“Shumë ekipe mund të qëndrojnë lart në fund, kanë mbetur shumë ndeshje”.

“Ata mund të largohen nga kampionati ashtu siç është, nuk ka rënie dhe dy të parat nga Segunda mund të promovohen të kenë një kampionat me 22 ekipe. Për shkak se ata kanë bërë gjithashtu shumë punë për të fituar shumë ndeshje”, deklaroiish-portieri i Barcës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: