Connect with Us

Lojtari i Partizanit e pranon hapur: Më duan në Azerbajxhan, do largohem

Sport

Lojtari i Partizanit e pranon hapur: Më duan në Azerbajxhan, do largohem

Publikuar

-

Futbollisti i Partizanit i huazuar te Besa Lukas Kardozo zbuloi së fundmi se ka marrë një ofertë nga një klub i Azerbajxhanit.

Në një intervistë për median sportive azere “apasport”, sulmuesi brazilian theksoi se do të rishikojë mundësinë për të luajtur për “të kuqtë” në fund të sezonit. Ai shton se nëse drejtuesit e 16-herë kampionëve të Shqipërisë dëshirojnë që ta mbajnë Kardozon, bashkëpunimi me Partizanin do të vazhdojë.

“Ofertë nga Azerbajxhani – Po, është një mundësi. Menaxherët e mir më thanë se më ka ardhur një ofertë nga një skuadër në Azerbajxhan. Nuk i di detajet. Më besoni se nuk e di emrin e këtij klubi, e di menaxheri im. Përderisa sezoni vazhdon, nuk ka ende bisedime. Ndoshta mund të kalojë në vendin tuaj gjatë verës.
Partizani –
 Kontrata ime skadon në qershor. Kam të drejtën e rinovimit dhe për një vit. Do të vendos pasi të bisedoj me klubin. Nëse dëshirojnë që unë të qëndroj, do ta rinovoj kontratën. Por, mund t’ju them se po bisedoj dhe me disa klube të tjera. Mendoj se mund të luaj rregullisht me Partizanin, sepse kam potencial. Nuk e kuptoj se përse më huazuan.

Kam kontakte nga klube në Maqedoninë e Veriut dhe Bullgari. Por, nëse largohem nga Partizani, do të shkoj në Azi”, shprehet sulmuesi brazilian i Partizanit Lukas Kardozo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: