Connect with Us

Afrikanët e Superiores në vështirësi ekonomike, nuk do e besoni kush iu vjen në ndihmë

Sport

Afrikanët e Superiores në vështirësi ekonomike, nuk do e besoni kush iu vjen në ndihmë

Publikuar

-

Abraham Aleçenu ëhstë një nga lojtarët e huaj që ka luajtur me shumë skuadra në vendin tonë. E madje ka fituar edhe shumë tituj kampionë dhe është deir më tani një nga lojtarët e huaj nga më të sukseshmit në vendin tonë.

Pot, si pjesë e Sindkatës së Futbollistëve profesionistë Shqipëtarë, Abraham ka marrë një nismë ditën e sotme.

Nigeriani ka ndihmuar dy nga patriotët e tij që ndodhen në kryeqytet dhe bëhët fjalë për beji Abnotni, një nga lojtarët e talentuar të Bylisit, i cili është duke qednruar në kryeqytet ku kryen terapinë si dhe Henri Nuosu, ish-lojtar i Egnatias dhe Shkumbinit edhe ky banon në Tiranë.

Të dy lojtarët I kanë shprehur mirënjohje patriotit të tyre Abraham Aleçenu që dy dekada më parë erdhi në vendin tonë për llogarisë të Gramozit, duke e shprehur mirënjohjen e tyre për ushqimet që iu shpërndanë si ndihma…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: