Connect with Us

Bundesliga bëhet gati të rifillojë, do lejohen vetëm 239 persona në fushë e tribunë

BundesLiga

Bundesliga bëhet gati të rifillojë, do lejohen vetëm 239 persona në fushë e tribunë

Publikuar

-

Një pjesë e mirë e klubeve të Bundesligës Gjermane kanë rinisur stërvitjen nën masa të forta sigurie dhe me grupe jo më shumë se 8 lojtarë, për t’u përgatitur për rifillimin e sezonit pas ndërprerjes që u bë rreth një muaj më parë.

Sipas të përditshmes gjermane “Bild”, liga gjermane e futbollit po planifikon edhe mënyrën se si do të zhvillohen të gjithë ndeshjet e mbetura të Bundesligës, deri në mbyllje të sezonit.

Kështu bëhet fjalë për ndeshje me dyer të mbyllura, ndërsa në total mes fushës dhe tribunës pritet të ketë një numër maksimal prej 239 personash të seleksionuar me kujdes, për të ulur sa më shumë riskun e infektimit nga Covid-19.

Kështu 126 do të jenë në fushë dhe përreth saj, numër në të cilin përfshihen lojtarët e të dy skuadrave, stafet teknike e mjekësore, stafi i transmetimit dhe kapësit e topave, që do të jenë vetëm 4, nga 12 që janë zakonisht.

Pjesa tjetër prej 113 personash do të jenë të vendosur në tribunë dhe bëhet fjalë për gazetarë, përgjegjës sigurie dhe jo më shumë se 8 drejtues të çdo klubi. Numri prej 239 personash është ulur ndjeshëm nga ai prej 600 personash që ishin të pranishëm në ndeshjen Monchengladbach-Koln, para se të ndërpritej kampionati.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: