Connect with Us

Gjest i madh nga Elezi, ja çfarë bën talenti i Skënderbeut

Sport

Gjest i madh nga Elezi, ja çfarë bën talenti i Skënderbeut

Publikuar

-

Kapiteni i Maqedonisë së Veriut U-19 dhe njëherazi “xhevahiri” i Skënderbeut, Agon Elezi, me një iniciativë mjaft origjinale, bashkë edhe me lojtarë të tjerë të kësaj grupmoshe, sot vizitoi dhe shpërndau ushqime e produkte të tjera të nevojshme për katër familje në nevojë në qytetin e Shkupit.

Një akt madhor ky i lojtarit më të talentuar të mesfushës korçare, që ka menduar me moshatarët e tij, të japë një kontribut financiar për familjet në nevojë. “Me iniciativën tonë si lojtarë vendosëm që të mbledhim një shumë të konsiderueshme të ardhurash për njerëzit që janë në nevojë në këto ditë të vështira. Donim të ndihmonim ata me ushqimet e përditshme.

Kemi vizituar familje që janë në gjendje të mjerueshme dhe që kjo situatë ua ka shtuar akoma më shumë vështirësitë. Në momentin qe ua kemi ofruar ndihmën tonë, gëzimi në fytyrat e tyre ishte i papërshkrueshëm. Kjo na mbushi me shumë krenari edhe ne.

Duke u nisur nga kjo situatë, përmes gazetës ‘Panorama Sport’, dua të bëj apel për të gjithë ata që kanë mundësi të ndihmojnë, me aq sa munden. Sepse një ndihmë sado e vogël, mund të bëjë gjëra të mëdha, pasi ka shumë njerëz që kanë nevojë për të tilla gjëra. Zoti na ndihmoftë në këtë situatë të vështirë për të gjithë”, ka thënë fillimisht Elezi në bisedën për “Panoramasport.al”.

STËRVITJA INDIVIDUALE

I pyetur se si po i kalon këto kohë ngujimi dhe a bën ndopak stërvitje individuale, Elezi u shpreh: “Të them të drejtën nuk e kisha menduar se do të më mungonte kaq shumë futbolli. Është një situatë e vështirë dhe fakti që qëndrojmë në shtëpi, jam munduar të mbush kohën me gjëra që kanë lidhje me sportin. Këto ditë i kam parë të gjitha ndeshjet që nga fillimi i kampionatit e deri te loja e fundit me Kukësin.

Më mungon ekipi, shokët dhe atmosfera e grupit, por gjithashtu qyteti i Korçës dhe tifozçt, sidomos në atë kohë të mirë që po kalonim. Është për të ardhur keq që ndodhi e gjithë kjo, por sigurisht që shëndeti është në radhë të parë dhe duhet të kujdesemi. Stërvitem pothuajse çdo ditë dhe mundohem që të jem sa më i gatshëm për rifillimin e kampionatit, që mezi po e pres…”.

Kujtojmë që ky sezon ishte debutues për Elezin në Superiore, duke fituar besimin e trajnerit Daja, i cili nuk ka ngurruar të bëjë publikisht elozhe për 19-vjeçarin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: