Connect with Us

I duhen para për krizën/ Fenerbahce nxjerr në shitje Vedat Muriqin, ja çmimi që i vendos

Sport

I duhen para për krizën/ Fenerbahce nxjerr në shitje Vedat Muriqin, ja çmimi që i vendos

Publikuar

-

Koronavirusi nuk do të lejë pa prekur edhe buxhetet financiare të klubeve teksa problemet e para kanë nisur të shfaqen. Një nga ata që ka hasur në krizë financiare është edhe klubi i Fenerbahçes. Turqit si të vetmen mundësi për të rregulluar bilancet shohin shitjen e futbollistëve më të rëndësishëm të skuadrës.

Te lista e emrave që ka përfunduar në merkaton e verës është edhe Vedat Muriqi. Sulmuesi po zhvillon një sezon të madh me Fenerbahçen duke qenë golashënuesi më i mirë dhe në këtë formë ka pasur kërkesa në merkato, sidomos nga Anglia.

Ndaj, Fenerbahçe ka fiksuar vlerën e sulmuesit duke pretenduar 35 milionë euro. Tashmë, mbetet për t’u parë sa të gatshëm do jenë klubet angleze të plotësojnë dëshirën e Fenerbahçes pas koronavirusit. /VipSport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: