Connect with Us

Ish-deputeti nxjerr bllof Ramën: Nuk ka qenë tifoz i Juventusit

Sport

Ish-deputeti nxjerr bllof Ramën: Nuk ka qenë tifoz i Juventusit

Publikuar

-

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Andis Harasani, ka nxjerrë blof kryeministrin Ramës, për sa i përket skuadrës që ai bën tifo. Nëpërmjet një statusi në “Facebook”, Harasani i ka kujtuar Ramës, që në të shkuarën, kur ata kanë qenë miq së bashku, kreu aktual i qeverisë ka bërë tifo për Romën, Interin dhe Lacion.

POSTIMI I ANDIS HARASANIT:

Lexova qe qenke tifoz me Juventusin.

Kur sapo u bere Kryetar i PS shkuam nje grup pame nje ndeshje ne Itali. Luante Roma me Milan. Ti dhe nje shoku yne gezoheshit pa fund per Romen. Ai shoku ka ngelur ende me Romen.

Mu kujtua sms para shume vitesh. Po dilja nga stadiumi ne Spanje ku Bayern humbi finalen me Inter. Me ngacmoje e shprehje gezimin tend per fitoren e Inter. Te thashe a ishe me Romen dhe me the se je me Interin pasi ka Mourinho.

Dhe duke shkruajtur kete mesazh mu kujtua qe para Romes ke qene me Lazion. Tpakten keshtu the ne nje darke me Lotiton.

Tani qenke bo me Juven.

Pse o zoteri ke dhe sportin si politikat? Njehere kundra kanabisit, njehere pro. Njehere me te fala Sandrit dhe heres tjeter duke e marre ne tel.

Spo e vazhdoj se duhet social distancing.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: