Connect with Us

Cikalleshi: Rrogën nuk e kemi marrë ende, këtu situata po përkeqësohet

Kombëtare

Cikalleshi: Rrogën nuk e kemi marrë ende, këtu situata po përkeqësohet

Publikuar

-

Tashmë që lojtarët janë në karantinë, duket se po i kushtojnë më pak vëmendje edhe paraqitjes së tyre. Por duket se lojtarët kanë vendosur që të bëhen qerosë. Sokol Cikalleshi në një lidhje me “FanZone” këtë pasdite, nga Turqia flet për situatën atje dhe futbollin…“Prerja e flokëve ishte një zgjedhje karantine pasi nuk kishim mundësi.

Pagesa e lojtarëve? Të them të drejtën nuk kemi pasur një komunikim, por besoj se do të kemi në ditët në vazhdim. Kryesorja është të kalojë kjo pandemi dhe më thën të drejtën rrogën e muajit të kaluar se kemi marrë akoma”.

Situata

Kur doli në fillim coronavirusi, Turqia ishte vendi i fundit që mori masat e tani situata po përkeqësohet. Nga ajo që po dëgjojmë situata do të shkojë akoma më keq e tani jemi të gjithë në shtëpi, por shpresoj mos të shkojmë si Italia apo Spanja”.

Stërvitja

“Kjo është pjesa më e vështirë për ne, pasi në shtëpi është shumë e vështirë të stërvitesh. Jam pak më fat këtu pasi kam një ballkon që bëjë stërvitje, por është shumë e vështirë dhe kushtet janë të limituara. Deri më 3 maj është vendosur që të jemi në shtëpi e nuk kemi çfarë të bëjmë. Duhet të bëjmë shumë kujdes e të jemi të përgjegjshëm për këtë situate, pasi ne shqiptarët i marrin lehtë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: