Connect with Us

Duka ia nis punës, fillon ndihma për klubet shqiptare

Sport

Duka ia nis punës, fillon ndihma për klubet shqiptare

Publikuar

-

Futbolli shqiptar gjendet në një situatë të vështirë si pasojë e pandemisë Covid-19. Ndërprerja e kampionatit ka dhënë edhe efektet e veta në arkat e klubeve, ndërsa qeveria shqiptare e ka bërë të qartë se nuk do të japë asnjë ndihmë financiare për sportin, duke e lënë në baltë këtë të fundit.

Por të njëjtën gjë nuk e bën FSHF-ja, teksa presidenti Armand Duka u zotua se do i gjendej pranë klubeve shqiptare në këtë periudhë të vështirë.

E këto nuk janë thjesht fjalë, pasi kreu i FSHF-së është i vendosur ta mbajë premtimin e tij. “ABC News” bën me dije se një fond prej 1 milionë eurosh do të adresohet për klubt shqiptare prej Federatës shqiptare.

Madje për të mos humbur shumë kohë paratë do të dalin nga buxheti i FSHF-së, që ka nisur një grup pune për të bërë shpërndarjen e këtij fondi. Ndërkohë nga kjo shifër do të përfitojnë të gjitha klubet e futbollit në Shqipëri dhe jo vetëm ato të Superiores, por edhe nga kategoritë më të ulta./Sport Ekpres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: