Connect with Us

Koha kur Flamurtari kalonte ture në Europë, Shpëtim Gjika bëhet nostalgjik

Sport

Koha kur Flamurtari kalonte ture në Europë, Shpëtim Gjika bëhet nostalgjik

Publikuar

-

Ndërkohë që skuadra vlonajte po vuan dhe thuajse është me një këmbë në të Parën, e madje edhe me probleme të shumta, është ish-presidenti i Flamurtarit, njëkohësisht edhe ish-kryebashkiaku i Vlorës, Shpëtim Gjika që poston me nostalgji sezonet e shkuara.

Më profilin e tij zyrtar, Shpëtim Gjika që tashmë mbetet një dashmirës i thekur i skuadrës kuqezi, kujton kohërat e arta, kur vlonjatët, afro një dekadë më parë luanin në Europa League dhe mundnin një nga skuadrat e njohura të Malit të Zi, Buduçnostin, e madje edhe në fushën e tyre.

Në atë periudhë emra si: Daniel Xhafaj, Ahmataj, Sakaj, Veliu, Shehaj e Liçaj e çuan skuadrën në turin e dytë ku u eliminuan nga Madheruelli i Skocisë.

Ja postimi që ka bërë pak minuta më pare ish-presidenti i vlonjatëve Gjika, duke kujtuar me nostlagji atë periudhë kur vlonjatët luftonin për trofe në Superiore dhe për të marrë pjesë në Europë, e madje iu afruan titullit shumë afër…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: