Connect with Us

Luks te kombëtarja shqiptare, sa shumë yje presin shansin e titullarit

Kombëtare

Luks te kombëtarja shqiptare, sa shumë yje presin shansin e titullarit

Publikuar

-

Kombëtarja e Shqipërisë ka një mbipopullim në pjesën sulmuese. Si kurrë më parë, pasi jemi mësuar se nëse Armando Sadiku mungon, atëherë duhet të arnohemi dhe mbetemi në hall.

Por kjo kohë ka ikur dhe Reja ka një luks në zgjedhjet e tij. Nëse duhet të flasim për sulmuesin më të kompletuar, është Florian Kamberi. I përsosur në driblime dhe me gjuajtje vrastare, që bëjnë diferencën në fushë.

Ndërsa lojtari më i dashur i momentit është Armando Broja. Talenti ynë debutoi ndaj Evertonit me ekipin e parë të Chelseat dhe kjo ishte një arritje e madhe. Të gjithë duan të shohin me Kombëtaren A këtë lojtar.

E për të vazhduar më tej, Myrto Uzuni vazhdon të bëj mirë në kampionat, po ashtu si Endri Çekiçi që mund të shërbej si armë shtesë për goditjet nga distanca. Rei Manaj bëri kalimin e madh te Barcelona dhe të gjithë tifozët presin debutimin.

Këtyre emrave u bashkohen edhe të përhershmit Sadiku, Cikalleshi, Balaj, teksa me në pritje super talente si Emiliano Bullari, Indrit Tuci dhe Armando Dobra, duhet të kuptohet pasuria që kemi aktualisht. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: