Connect with Us

Seria A mund të fillojë stërvitjet më shpejt nga sa ishte menduar

Seria A

Seria A mund të fillojë stërvitjet më shpejt nga sa ishte menduar

Publikuar

-

Seria A mund të rifillojë seancat stërvitore në 4 maj, sipas La Gazzetta dello Sport, me tre hipoteza për të ndihmuar në përfundimin e sezonit në korrik.

Gazeta pretendon se Serie A po planifikon të ndjekë Bundesligën gjermane dhe të rifillojë stërvitjet, fillimisht me distancë sociale dhe gradualisht të kthehet në normale.

Tre datat hipotetike të përmendura për rinisjen e mundshme janë 24 maji, 31 maj ose 7 qershor, me gjashtë javë e gjysmë të përshkruara për të përfunduar 13 ndeshjet e mbetura të edicionit, përcjell lajmi.net.

Do të thoshte që Seria A do të përfundonte në fillim ose në mes të korrikut.

FIFA ka hapur mundësinë e zgjatjes së kontratave përtej 30 qershorit dhe tregoi se ata po bëjnë gjithçka munden për të përfunduar sezonin, por problemi më i madh mbetet lojtarët.

Shumë prej tyre udhëtuan në shtëpi gjatë karantinës dhe do të duhet të kthehen në Itali dhe për këtë arsye do të jenë në karantinë për 14 ditë.

La Gazzetta dello Sport zbulon gjithashtu se treshja e Juventusit, Paulo Dybala, Blaise Matuidi dhe Daniele Rugani janë ende në karantinë pasi testuan pozitivisht për koronavirus.

Fiorentina, Sampdoria dhe Hellas Verona kanë raportuar gjithashtu raste të koronavirusit në skuadrat e tyre.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: