Connect with Us

Skandali/ Lojtarët e Tottenham dhe Mourinho thyejnë rregullat coronavirusit

Premier Liga

Skandali/ Lojtarët e Tottenham dhe Mourinho thyejnë rregullat coronavirusit

Publikuar

-

Tottenham Hotspur është përpjekur të forcojë rëndësinë e distancës sociale pasi u shfaqën pamjet e Jose Mourinho dhe disa prej lojtarëve të tij që po kalojnë seanca trajnimi që duket se shkelin masat aktuale të coronavirusit.

Mbrojtësit Davinson Sanchez dhe Ryan Sessegnon u fotografuan duke vrapuar krah për krah me njëri tjetrin të martën dhe kjo shkon kundër rregullave të qeverisë që kërkojnë distancë sociale dy metra ndërsa janë në publik me këdo tjetër përveç familjes ose bashkëshortit.

Mourinho, ndërkohë, u pa me veshjet e tij të stërvitjes, duke mbikëqyrur një seancë të veçantë, të improvizuar për Tanguy Ndombele.

Sidoqoftë, menaxheri i Spurs është i bindur se të gjitha masat për distancimin shoqëror janë respektuar gjatë seancës.

Tottenhami i është përgjigjur incidenteve duke kujtuar lojtarët e tyre për rregullat aktuale që lidhen me krizën e coronavirusit.

“Të gjithë lojtarët tanë janë kujtuar të respektojnë distancën sociale kur ushtrojnë jashtë. Ne do të vazhdojmë ta përforcojmë këtë mesazh”, ka thënë një zëdhënës i Spurs për The Guardian.

Klubi tashmë është kritikuar gjatë pandemisë pasi kryetari Daniel Levy reduktoi njëanshëm pagat e mbi 500 personave të stafit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: