Connect with Us

Theu rregullat e karantinës, Mourinho i surprizon të gjithë me veprimin e fundit

Premier Liga

Theu rregullat e karantinës, Mourinho i surprizon të gjithë me veprimin e fundit

Publikuar

-

Jose Mourinho ka kërkuar falje pasi u kap duke thyer rregullat e kufizikimit të coronavirusit për të stërvitur tre yje të Tottenhamit në një park në Londër.

Fotografitë u shfaqën për të treguar trajnerin e Spurs duke bërë stërvitje me lojtarët e tij në Hadley Common në Londrën Veriore.

I riu Ryan Sessegnon dhe mbrojtësi qendror Davinson Sanchez ishin duke vrapuar së bashku, ndërsa Mourinho monitoronte stërvitjet e Tanguy Ndombele.

Pas urdhrave për të qëndruar në shtëpi dhe të dalin jashtë vetëm për udhëtime thelbësore me anëtarët e familjes, Mourinho ka pranuar gabimin e tij.

Unë pranoj që veprimet e mia nuk ishin në përputhje me protokollin e qeverisë dhe ne duhet të kemi kontakte vetëm me anëtarët e familjes sonë”.

“Është thelbësore që të gjithë të luajmë rolin tonë dhe të ndjekim këshillat e qeverisë në mënyrë që të mbështesim heronjtë tanë në NHS dhe të shpëtojmë jetë”, ka thënë Mourinho për Mirror.

Mourinho besohej se kishte ofruar të bashkëpunim ngushtë me Ndombele, i cili po lufton për formën e tij që nga ardhja e portugezit.

Francezi, 23 vjeç, ka bërë 12 ndeshje si titullar në ligë, por vetëm katër prej tyre kanë ardhur nën urdhrat e ish-trajnerit të Manchester Unitedit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: