Connect with Us

Ronaldos i soset durimi, thyen karantinën dhe del në stërvitje

Seria A

Ronaldos i soset durimi, thyen karantinën dhe del në stërvitje

Publikuar

-

Nëse ka një futbollist që po e vuan më shumë nga të tjerët, këtë periudhë izolimi ai është padyshim Kristiano Ronaldo.

Ylli portugez, u ngjit në majat e futbollit botëror, vetëm falë stërvitjes, duke u shndërruar në një nga lojtarët më të mirë në botë.

Kësisoj, Ronaldo nuk mund të qëndrojë dot jashtë fushave të blerta për një kohë të gjatë.

Pavarësisht se në resortin e tij luksoz, i ka të gjitha kushtet, CR7 nuk ka duruar dot dhe filluar stërvitjet në fushë të hapur për të qenë i gatshëm për vazhdimin e sezonit në Serie A.

Fotografitë e kapura gjatë këtij moment tregojnë pamje të ndryshme të stërvitjeve, me të cilat Ronaldo synon të mbetet aktiv para rikthimit të mundshëm të kampionatit.

Ronaldo udhetoi drejt Portugalisë më 9 mars, për shkak të gjendjes delikate të nënës së tij, teksa mbeti atje pas përhapjes së frikshme të Koronavirusit në Itali. Raportohet se Kristiano do të kthehet në Torino javën tjetër, para një rikthimi të mundshëm të kampionatit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: