Connect with Us

“Si do ma ulin rrogën kur kam 3 muaj pa u paguar”, komenti i lojtarit shqiptar bën xhiron e rrjetit

Sport

“Si do ma ulin rrogën kur kam 3 muaj pa u paguar”, komenti i lojtarit shqiptar bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Prej afro 1 muajsh, futbolli në Shqipëri dhe Kosovë, është pezulluar, për shkak të Koronavirusit.

Një debat që po qarkullon më së shumti kohët e fundit, kryesisht në Kosovë, është ai lidhur me pagat e futbollistëve, teksa është hedhur idelja që futbollistëve t’iu ulet rroga, për shkak të krizës.

Këtë situatë e kanë komentuar edhe mbrojtësi shqiptar i Kosovës, i cilia aktivizohet me Ferizajn, Viktor Kuka.

I pyetur në lidhje me diskutimet për uljen e pagave, Kuka ka lënë komentin epik:  “Si do ma ulin rrogën kur unë kam 3 muaj pa u paguar?”, ka shkruar Kuka në llogarinë e tij në “Facebook”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: