Connect with Us

Ideja gjeniale e Borusias/ Tifozët në stadium edhe kur të rifillojë futbolli

BundesLiga

Ideja gjeniale e Borusias/ Tifozët në stadium edhe kur të rifillojë futbolli

Publikuar

-

Borusia Monchengladbach ka gjetur një zgjidhje gjeniale për sa i përket tifozëve, në rast se kampionati gjerman rikthehet të luhet pa tifofë në stadium.

Tifozët do të kenë mundësinë të printojnë figura plastike me pamjet e tyre dhe t’i vendosin në shkallët e stadiumit, duke krijuar në këtë mënyrë ndjesinë e mbështjetjes nga “lojtari i 12-të”.

“Nuk kemi ndonjë pritshmëri konkrete, por mendojmë se do të jenë disa mijëra tifozë,” tha përfaqësuesi i klubit, Tomas Uejnmen për “Associated Press”.

Tifozët kanë mundësi që me 19 euro të krijojnë një plastikë me portretin e tyre, ndërkohë 2 euro nga ky çmim do të shkojnë për operacionin e një djali që quhet Ben.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: