Connect with Us

Tipik shqiptar, Sadiku: Sa të dal nga karantina do shkoj për kafe

La Liga

Tipik shqiptar, Sadiku: Sa të dal nga karantina do shkoj për kafe

Publikuar

-

Armando Sadiku po pret me padurim që të marrë fund izolimi në shtëpi dhe t’i kthehet jetës normale. Dhe ashtu si shumë shqiptarë të tjerë, sapo t’i jepet mundësia, do të shkojë të pijë një kafe i qetë në lokal.

Sulmuesi e ka treguar vetë në një intervistë që ka bërë së fundmi në Spanjë, kur e pyetën se çfarë do të bënte sapo të mbaronte ky qëndrim i detyruar në shtëpi.

“Si fillim do të dal të filloj të vrapoj derisa të mundem, në mënyrë që të thith ajrin e detit, pasi jetoj pranë detit. Dhe më pas do të shkoj të pi një kafe, pasi ia ndjej shumë mungesën”, ishin fjalët e sulmuesit shqiptar.

Në intervistën e tij; Sadiku la të kuptohet përsëri se po mendon seriozisht që të kërkojë qëndrimin te Malaga, ku është huazuar nga Levante. “Kam ende shumë për të dhënë për Malagan”, siguroi sulmuesi i cili është futbollisti kryesor i repartit të avancuar të klubit të La Liga 2. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: