Connect with Us

Interi dhe Bayerni gjejnë gjuhën e përbashkët për Perisic, ja sa para do paguajnë gjermanët

BundesLiga

Interi dhe Bayerni gjejnë gjuhën e përbashkët për Perisic, ja sa para do paguajnë gjermanët

Publikuar

-

Interi dhe Bajerni i Mynihut janë shumë pranë arritjes së marrëveshjes për shitjen e Ivan Perisiç te bavarezët, raporton e përditshmja “Corriere dello Sport”.

Sipas raportimit, zikaltërit pritet të arketojnë rreth 15-20 milionë euro nga shitja e 31 vjeçarit kroat, i cili ka zhvilluar një sezon mjaft pozitiv në Gjermani.

Interi është i gatshëm për marrëveshje me Bajernin për sa i përket çmimit përfundimtar, duke qenë se kërkon të shpëtojë nga rroga e lartë prej 4.5 milionë euro që fiton Perisiç.

Sulmuesi kroat kaloi në Mynih si i huazuar në merkaton e verës së kaluar dhe këtë sezon ka arritur të shënojë 5 gola dhe të japë 8 asiste në 22 ndeshje të luajtura në të gjitha garat.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: