Connect with Us

“Mbappe kishte arritur akordin me Realin, por e prishi gjithçka koronavirusi”

La Liga

“Mbappe kishte arritur akordin me Realin, por e prishi gjithçka koronavirusi”

Publikuar

-

Real Madrid dhe Mbape janë të e destinuar që një ditë të bashkohen. Francezi prej kohësh e ka shprehur admirimin e tij ndaj klubit spanjoll për të cilin ka bërë tifo që në fëmijëri. Para disa javësh u lajmërua se edhe Barcelona është hedhur në sulm për shërbimet e tij, por babai i Mbape është përgjigjur se nëse djali i tij shkon në Spanjë do e bëjë vetëm për Real Madridin.

Mbi trabsferimin e Mbape te Reali ka më shumë informacion ish-lojtari i PSG dhe njeri i afërt me klubin parzien, Zherom Roten. Në një intervistë për mediet franceze ish-mesfushori ka deklaruar me siguri se Mbape kishte marrëveshje me Realin për trabsferimin këtë verë në Madrid, por përhapja e koronavirusit anuloi gjithçka.

“E di nga informacione të sigurta se Mbape dhe Real Madrid kishin arritur praktikisht akordin mes tyre. Por, ajo që po ndodh në botë do e shtyjë transferimin e lojtarit në Madrid. Nuk ka shanse që ai të qëndrojë te PSG apo të rinovojë kontratën. Palët kanë arritur një marrëveshje, Mbape do të largohet në verë nga PSG, është thjesht çështje kohe”, tregoi 42-vjeçari. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: