Connect with Us

Si sot 20 vite më parë/ Oliver Kahn gjakosej në fushë, por refuzoi të largohej nga loja

BundesLiga

Si sot 20 vite më parë/ Oliver Kahn gjakosej në fushë, por refuzoi të largohej nga loja

Publikuar

-

12 prilli i vitit 2000 nuk harrohet lehtë nga portieri gjerman Oliver Kahn, pasi e pa veten të gjakosej në fushën e blertë. Sigurisht nuk u tërhoq nga loja dhe në fund festoi fitoren, në ndeshjen kundër Freiburg.

Dukshëm portieri me karakterin e hekurt ishte i tërbuar. Disa sende vërshuan drejt tij dhe më pas u pa i shtrirë në tokë. Një top golfi kishte përfunduar në kokën e tij Kahn, i cili edhe u gjakos.

Kamerat e kishin kapur momentin e goditjes dhe dukej qartë se topi i golit ishte gjuajtur me mjaft forcë. Kahn shkoi dhe mori ndihmën e parë dhe më pas mbrojti katërkëndëshin e portës së Bayern Munchen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: