Connect with Us

Tare kërkon te Lazio dy sulmuesit që kanë luajtur në Superligën shqiptare

Seria A

Tare kërkon te Lazio dy sulmuesit që kanë luajtur në Superligën shqiptare

Publikuar

-

Lazio kërkon një sulmues të ri për sezonin e ardhshëm. Drejtori Igli Tare ka nisur nga punë për të gjetur njeriu e duhur në skemat e Inzaghit.

Sipas mediave italiane janë lojtarë që janë në radarin e klubit kryeqtetas dhe me shumë mundësi njëri prej tyre do të mbërrijë në “Olimpico”.

Cedric Bakambu, Giroud, Muriq dhe Caleb Ekuban janë katër sulmuesit që Tare ka në listën e tij, shkruan “newsport.al”. Fenerbaçe për kartonin e sulmuesit shqiptar kërkon të paktën 30 milionë euro e një shifër e tillë vështirë se mund të paguhet nga Lazio.

Për ish-sulmuesin e Partizanit, diskutimi është ndryshe pasi ka një çmim më të ulët se Muriqi dhe fakti që ka luajtur në Shqipëri e bën edhe më favorizuese Lazion për të firmosur me lojtarin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: