Connect with Us

Tifozët e Tottenhamit japin bekimin për Vedat Muriqin: Do bëhet “Diego Kosta” i Mourinhos

Premier Liga

Tifozët e Tottenhamit japin bekimin për Vedat Muriqin: Do bëhet “Diego Kosta” i Mourinhos

Publikuar

-

Totenhem këtë sezon i është dashur ta shtyjë vetëm me Herri Kejn në qendër të sulmit, teksa pas dëmtimit të anglezit Murinjos iu desh të eksperimentonte, duke qenë se nuk kishte asnjë qendërsulmues të mirëfilltë. Gjatë merkatos së dimrit një emër mjaft i dëshiruar nga klubi londinez ishte sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi.

Ky i fundit është një nga më të mirët e kampionatit turk me Fenerbahçen dhe së shpejti pritet ta shohim të veshur me një nga fanellat e klubeve të mëdha europiane. Favoriti për të marrë shërbimet e Muriqit për momentin është Totenhemi, teksa edhe tifozët kanë dhënë bekimin e tyre në lidhje me mundësinë e ardhjes së Muriqit.

Në forumet e klubit londinez është hedhur ideja e ardhjes së Muriqit dhe komentet e tifozëve londinezë kanë qenë shumë pozitive. Ç’është më interesantja është se disa prej tyre e krahasojnë Muriqin me Diego Kostën, i cili nën drejtimin e Murinjos ka arritur maksimumin e tij si lojtar. Tifozët thonë të njëjtën gjë edhe për Muriqin dhe mendojnë se sulmit të Totenhem i duhet me patjetër gjatësia e yllit dardan. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: