Connect with Us

E do gjithë Europa, ylli Dordmundit tregon ku do luajë sezonin e ardhshëm

BundesLiga

E do gjithë Europa, ylli Dordmundit tregon ku do luajë sezonin e ardhshëm

Publikuar

-

Sadon Sanço është një nga lojtarët më të mirë te Dormtundi, me të cilët ka treguar gjithmonë një formë në rritje.

Pikërisht për këtë në gjurmët e sulmuesit anglez janë vënë skuadra të mëdha si Real Madridi, Mançester Junajtid dhe Çelsi. “Djajtë e Kuq” e duan me çdo kusht në ekip futbollistin dhe janë gati të bëjnë një sforco ekonomike për të.

Një kalim te ekipi i Solskajer e ka “konfirmuar” edhe vetë futbollisti. Sanço ishte në live në “Instagram” ditën e djeshme, ku ai mund të ketë treguar edhe të ardhmen e tij.

Një nga ndjekësit i shkruan atij: “Nëse shkoni të Junajtid, pi pak ujë”, she pikërisht këtë bën edhe futbollisti që tashmë ka bërë të gjithë mediat të flasin për kalimin e tij te Junajtid.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: